Metropolio taurė
Kvedaraite | 2009.10.25 - 23:40:09 | Komentarai 7 | |

Čempionai - Rytė Banaitienė ir Arūnas Čiplys. Daugiau foto mūsų fotoalbume. Praėjusį šeštadienį, spalio 24 dieną, Kaune, vyko Lietuvos reitinginės varžybos, Metropolio taurė. Iš visų miestų į Laikinąją Sostinę atvažiavo 41 žaidėjas, 32 vyrai ir 9 moterys.
Moterų buvo trys pogrupiai po tris damas, kurios visos tarpusavyje sužaidė iki trijų laimėtų legų, po dvi išėjo į tolimesnes kovas.Iš pogrupio išėjusios dvi geriausiai pasirodžiusios moterys, kovojo toliau, Arūnė Kvedarienė prieš Violetą Povilaitienę rezultatu (3:0) išlošė, ir tolimesnėse kovose susitiko su Ryte Banaitiene, tačiau čia pralošė (1:3). Vilma Armalienė išlošė (3:1) prieš Irena Čiplienę ir pusfinalyje pralošė Erikai Bagdonavičieniai. Moterų finale susitiko Rytė Banaitienė prieš Erika Bagdonavičiene, po ne itin ilgos kovos Rytė (4:2) nugalėjo Eriką. Pėnkios moterys, kurios nepateko į pusfinalį žaidė paguodos turnyre, dėl mini padažinės. Aurita Sirvidytė paguodos turnyre nugalėjo Ramutę Kontorovičiene ir vėliau susitikus su Irena Čipliene taip pat nugalėjo rezultatu (2:1), kita moterų pora, Violeta Povilaitienė prieš Raminta Kvedaraitę (2:1) Raminta čiainikų finale susitiko su Aurita ir sausu rezultatu (0:3) pralošė. Taigi čiainikų nugalėtoja tapo Aurita Sirvydytė.
PrizininaiVyrų karštos kovos aštuntukyje, Tomas Šakys laimėjo prieš Osvaldą Kšanį. Gintaras Nagevičius nugalėjęs Jurijų Stekolnikovą, pusfinalyje susitiko su Tomu, kuriam (1:4) pralošė. Darius Labanauskas išlošęs prieš Leonidą Smirinenko (2:4) pusfinalyjr pralošė Arūnui Čipliui, kuris aštuntukyje susitikęs įveikė Vytautą Riaubiškį. Taigi vyrų finale žaidė visiškai neblaivus Tomas Šakys ir Arūnas Čiplys, ilgai laukti nereikėjo, ir Arūnas (5:0) iškovojo čempiono vardą. Savo pasirodymus baigė šešioliktukyje, Arvydas Kvedaras, kuriam reikėjo rinktis tarp vyr. teisėjo ir čempiono vardo. Tomas Riaubiškis; Rimas Želvys, nors ir atvyko pasirodyti savam kieme. Audrius Rūtė; Gintaris Armalis; Žilvinas Gaižutis; Darius Kairaitis; taip pat Artūras Bogučianskas.
Vyrų paguodos turnyre nugalėti norėjo 16 žaidėjų, iš kurių pasisekė tik vienam. Mindaugas Skarbalius pralošė Edmundui Mulokui; Marius Valačinskas pralošė Andriui Sparauskui (0:2); Jonas Jonaitis iš žaidimo išmetė Remygijų Žydelį (2:0); Erikas Mačiūnas nesulaukęs savo varžovo, gavo eiti prie lentos ir skaičiuoti savo likimo broliams; Marius Razma (2:0) išlošė prieš Adį Butkų; Donato Riškaus varžovas jau buvo pakeliui namo, tai jam taip pat neteko pakovoti dėl išėjimo į aštuntuką, jis ten ir be kovų nusikėlė; Artūras Kontorovičius pralaimėjo Kestučiai Ramanauskui; Ir Aurelijus Staskevičius pateko į aštuntuką, tik nežinau sulaukė jis Osvaldo Kupsto ar be kovos išėjo toliau; Andrius Sparauskas nugalėjęs Edmundą Muloką pateko į pusfinalį ir susitiko su Jonaičiu, kuris įveikęs Eriką Mačiūną, turėjo džiaugsmo kovoti toliau. Donatas Riškus nugalėjęs Mrių Razmą pusfinalyje susitiko su nežinia kuo bet laimėjo, prieš Ramanauską arba prieš Staskevičių. Vyrų čiainikų finale žaidė Donatas Riškus ir Jonas Jonaitis, pusfinalyje nugalėjęs Andrių. Nusisuko nuo Jono fortūna, ir Donatas Riškus - čiainikų nugalėtojas.