„Žalgirio“ areną užkariauja smiginis
dartsfederacija.lt | 2022.05.20 - 18:07:19 | Komentarai 0 | |


Šį šeštadienį ir sekmadienį Kaune, „Žalgirio“ arenoje, vyks Lietuvos atvirasis ir Kauno atvirasis smiginio čempionatai. Tai didžiausi ir svarbiausi smiginio metų turnyrai Lietuvoje. Į juos užsiregistravo beveik du šimtai dalyvių iš 13 šalių.
Šie turnyrai, įtraukti į Pasaulio smiginio federacijos (The World Darts Federation – WDF) ir į Lietuvos smiginio reitingus, lems Lietuvos vyrų ir moterų rinktinių WDF Europos smiginio taurei sudėtis.
Lietuvos DARTS sporto federacijos prezidentė Sandra Rimkevičiūtė kalbėjo, kad pastaraisiais metais žaidėjams buvo sunku palaikyti savo profesionalumą ir jį kelti, nes per pandemiją labai trūko varžybų, o ypač tarptautinių. Tačiau į klubus jungiasi vis daugiau naujų žaidėjų, pamažu kyla ir patyrusiųjų lygis.

„Šis savaitgalis bus puiki proga Lietuvos žaidėjams išbandyti savo jėgas tarptautiniame kontekste po ilgos pertraukos. Per pandemiją tokią progą turėjo tik pavieniai smiginio meistrai“, – teigė S. Rimkevičiūtė.

Pagrindiniai atvirųjų čempionatų organizaciniai darbai šįkart patikėti Kauno „Trajektorijos“ ir Elektrėnų „Dublio“ klubams.

„Nekantriai laukiame varžybų starto ne tik todėl, kad pagaliau po dviejų metų pertraukos svarbiausiam smiginio renginiui suburtume geriausius Lietuvos žaidėjus, bet ir dėl to, jog vėl galėsime pasimatyti su patyrusiais žaidėjais ir draugais iš užsienio, pasidalinti patirtimi, išgyventi kiek kitokias emocijas, kur pergalės skonis tampa dar svarbesnis, o įtampa – didesnė“, – kalbėjo „Dublio“ atstovė Algina Juknaitė.

Kasmet pavyksta pritraukti vis daugiau žaidėjų iš skirtingų valstybių, o tie kas jau dalyvavo – sugrįžta vėl. „Tai tik įrodo, kad gebame kokybiškai organizuoti tarptautinius renginius, užtikrinti geras sąlygas bei atmosferą ir nepamirštamą patirtį, kurią norisi kartoti“, – pridūrė A. Juknaitė, kalbėdama apie federacijos ir klubų atstovų nusiteikimą, norą ir galimybes smiginio Lietuvoje plėtrai.
„Trajektorijos“ klubo vadovas Arvydas Kvedaras sakė esąs maloniai nustebintas dalyvių aktyvumu ir gausumu.

„Mūsų klubas džiaugiasi turėdamas galimybę organizuoti šias didžiausias Lietuvos smiginio varžybas. Norime visiems smiginio entuziastams palinkėti: turėkite tikslą ir siekite jo drąsiai. Būkite ryžtingi, ištvermingi, džiaukitės pergalėmis, o savo pasiekimais ir darbais garsiai girkitės”, – kuo didžiausios sėkmės visiems varžybų dalyviams linkėjo A. Kvedaras.

Europos smiginio taurė vyks rugsėjo 28-spalio 1 d. Ispanijoje. „Lietuvos žaidėjams šis sezonas buvo pakankamai geras. Įvyko visos planuotos Lietuvos reitingo varžybos, treniruotės klubuose taip pat vyksta reguliariai, žaidėjai daug dirba ir individualiai, tad rinktinės nariai į Europos taurę išvyks gerai pasiruošę. Visi pretendentai yra talentingi, motyvuoti ir siekiantys tikslo. Vis daugiau žaidėjų rezultatais artėja prie tarptautinio lygio”, – kalbėjo federacijos generalinis sekretorius Kęstutis Žukas.

Geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas garliaviškis Darius Labanauskas prieš kelerius metus prasimušė į stipriausių pasaulio smiginio žaidėjų gretas ir dalyvauja pasaulio profesionalų lygos PDC (The Professional Darts Corporation) turnyruose.

Federacijos nariai yra trylika smiginio klubų iš Kauno, Klaipėdos, Mažeikių, Prienų, Jonavos, Elektrėnų, Šakių, Šilalės, Šiaulių, Vilniaus, Kretingos. Lietuvos smiginio reitinge – virš 250 licencijuotų vyrų ir virš 40 moterų.

Prie smiginio plėtros Lietuvoje prisideda žaidėjų pergalės tarptautinėse arenose, o taip pat tai, kad smiginis yra įtrauktas į fizinio ugdymas pamokų programą mokyklose.

Šeštadienį ir sekmadienį varžybų pradžia 11 val. Registracija 9-10 val.

Įėjimas per restoraną „Sala“.

Dėl daugiau informacijos galima kreiptis tel. nr.: +37065085558 (Arvydas), +37068619811 (Donatas).

DALINTIS:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPuslapio atnaujino darbai
Dėl asmens duomenų apsaugos ir pradedamų svetainės atnaujinimo darbų, šiuo metu svetainėje nebėra narių registracijos ir panaikinta galimybė komentuoti. Turint pastebėjimų ar pastebėjus neatitikimų svetainėje - rašykite elektroniniu paštu sandra.rimkeviciute @ gmail.com arba arunas @ dartsfederacija.lt

Šios svetainės sustabdymas ir perjungimas į nauja planuojamas sausio pirmą savaitę.
Darts Klubų Reitingas
atnaujinta 2022.11.28

1 SMIGINIS LT 1987
2 Elektrėnų DUBLIS 1381
3 Kretingos TOPAS 1238
4 Vilniaus LEGIONAS 1140
5 Kauno TRAJEKTORIJA 962
6 Mažeikių DARTS SK 915
7 Prienų STADIONAS 572
8 Šilalės DRAUGUŽIAI 570
9 Šiaulių AUKSINĖ STRĖLĖ 518
10 Klaipėdos PORT OF DARTS 364
11 Vilniaus LEGAS 344
12 Vilniaus APUOKAS 203
13 Šakių TANDEMAS 91
14 Jonavos STRĖLĖ 45Visi taškai
E-parduotuvė

Elektroninė darts inventoriaus parduotuvė smiginis.lt
LIETUVOS Reitingas
Lietuvos reitingas TOP 10
Atnaujintas 2022.11.28

VYRAI:
1 Laimis ZUBAVIČIUS 519
2 Ugnius JANKŪNAS 345
3 Edgaras GRIKŠAS 324
4 Mindaugas BARAUSKAS 279
5 Arūnas ČIPLYS 222
6 Tomas BUŽONAS 190
7 Arūnas BALIUKONIS 161
8 Kęstutis ŽUKAS 153
9 Sigitas KVAJAUSKAS 151
10 Aigars STRELIS 148

MOTERYS
1 Asta JUKNIENĖ 326
2 Milda ZDANAUSKAITĖ 277
3 Sandra RIMKEVIČIŪTĖ 255
4 Kornelija LUŠAITĖ 234
5 Jolita DRĄSUTIENĖ 145
6 Algina JUKNAITĖ 143
7 Vida JABLONSKIENĖ 109
8 Eglė GALDIKAITĖ 107
9 Gerda MALDEIKYTĖ 77
10 Irena BAUZE 64
RSS transliacijos
Mūsų naujienosgalima transliuoti, naudojant rss.
rss1.0
rss2.0
rdf
Svetainių Talpinimas

Profesionalus svetainių talpinimas Lietuvoje - Serveriai.lt
Ieškoti Lietuvos Darts federacija
Nuoroda / Link to us