Lietuvos reitinginių varžybų reglamentas
Reikalavimai reitinginėms varžyboms (atnaujinta 2023 m)
1. ĮTRAUKIMAS Į KALENDORIŲ. Sekančių metų varžybų kalendorius sudaromas iki ankstesnių metų gruodžio 1 d (jeigu visuotiniame narių susirinkime nenumatyta kitaip). Vėliau į kalendorių varžybos gali būti įtrauktos ne anksčiau kaip prieš 2 mėn. nuo paraiškos federacijai pateikimo datos.
2. PARAIŠKA. Organizatoriai prezidiumui pateikia paraišką surengti varžybas ir joje nurodo tokią informaciją apie varžybas: data, vieta, rungtys, varžybų formatas, startinis mokestis, apdovanojimai, taikinių skaičius, grindų danga.
3. DUBLIAVIMASIS. LT reitingo varžybos negali dubliuotis su jau esančiomis kalendoriuje LT reitinginėmis varžybomis bei varžybomis, kuriose dalyvauja LT rinktinė. Varžybos turi vykti oficialią nedarbo dieną. Pageidautina atsižvelgti į kaimyninių šalių varžybų kalendorių.
4. STARTO MOKESTIS IR PRIZINIS FONDAS. Jeigu licencijuotiems žaidėjams varžybų startinio mokesčio nėra, o nelicencijuotiems – 2 Eurai, tuomet prizinis fondas neprivalomas. Pakanka taurės už pirmą vietą vyrams ir pirmą vietą moterims.
Lietuvos reitingo varžybose nuo 2023m. sausio 1d. startinis mokestis su LDSF licencija – 20Eur, be licencijos – 25Eur. Licenciją tunrintiems moksleiviams (pateikiant įrodanti dokumentą) – 10Eur, nelicencijuotiems moksleiviams – 13Eur.
Varžybų organizatoriai nuo kiekvieno varžybų dalyvio (žaidėjas vyras – 5 Eur, žaidėja moteris – 3Eur) LDSF sumoka varžybų dalyvio mokestį.
5. Minimalus prizinis fondas (kai yra startinis mokestis): [nuo 2023m. sausio 1d]
Vyrams: I v. – 100Eur, II v. – 70Eur, III v. – 2x50Eur, V v. – 4x20Eur*
Moterims: I v. – 60Eur, II v. – 40Eur, III v. – 2x30Eur, V v. – 4x20Eur*
*Esant žaidėjų daugiau nei 80 vyrų ar 20 moterų, privalomas apdovanojimai už 5 vietą toje grupėje – 20 Eur (4x20Eur).
Varžybų organizatoriai Lietuvos reitingo varžyboms privalo užtikrinti minimalų prizinį fondą. Organizatorius taip pat turi teisę padidinti prizinį fondą, jeigu yra tam galimybė. Apie prizinį fondą organizatorius privalo nurodyti varžybų reglamente.
6. TAIKINIAI. Taikinių turi būti bent 20 (16 vyrams ir 4 moterims). Taip galimas ir didesnis taikinių skaičius (16+6,20+4, 20+6,24+6, 32+6 ir t.t). Ant vieno mobilaus stendo gali būti tvirtinamas tik vienas taikinys. Teisėjavimo lentos arba planšetės turi būti pritvirtintos šalia taikinio, kad teisėjas gerai matytų taikinį ir žaidėjai bei žiūrovai galėtų sekti rezultatą.
7. GRINDŲ DANGA. Varžybų patalpų grindų danga turi būti kiliminė, medinė ar kita sąlyginai minkšta danga, kitaip metimo zonoje būtina patiesti kilimėlius.
8. VYR. TEISĖJAS. Varžybų vyr.teisėjas gali ir žaisti, ir teisėjauti, bet su tokia sąlyga, kad sekretoriate visuomet būtų kitas atsakingas asmuo. Varžybų vyr. teisėjas turi teisę diskvalifikuoti dalyvį, jei akivaizdūs girtumo požymiai, kabinėjasi prie dalyvių, trukdo žaisti kitiems; rėkauja, keikiasi, mėto strėles ne į taikinį, žaidimo metu kitiems žaidėjams pasakinėja kombinacija kur mesti, perdėtai šūkauja, piktybiškai užgaulioja priešininkus ir nepasitaiso po vyr. teisėjo perspėjimo. Teisėjų klausimą privalo spręsti organizatoriai, jokiu būdų žaidėjai neprivalo patys ieškoti savo susitikimui teisėjo.
9. REKOMENDUOJAMA SISTEMA IR TVARKA. Jei žaidžiant pogrupiuose du ir daugiau žaidėjų surinko lygiai pergalių, aukštesnė vieta skiriama žaidėjui, kurio:
1. laimėtų-pralaimėtų legų santykis geresnis, žiūrint tarp visų pogrupio dalyvių,
2. tarpusavio susitikimo rezultatas,
jei po šių skaičiavimų paaiškėjo nors viena vieta, toliau žiūrime pagal tarpusavio susitikimą, jei ir toliau viskas lygiai, vyksta vieno lego 501 peržaidimas (kartu žaidžia visi lygiai taškų surinkę žaidėjai).
Reitinginių varžybų lenteles galima pamatyti puslapyje čia arba parsisiųsti exelio failą su visomis lentelėmis čia – Komandinių varžybų lentelė (4×4)
Jei varžybų sistema yra pogrupiai pirmame etape ir pogrupių skaičius netradicinis (ne 4, 6, 8, 12, 16), tai pirmo rato susitikimų tvarka priklauso nuo pogrupių skaičiaus. Teks pasikliauti organizatorių sudaryta lentele (būtinai vadovaujantis pagrindiniais principais – išėję iš to pačio pogrupio žaidėjai gali susitikti tik finale, vieno minuso sistemoje žaidžia 1-4, 2-3, arba 1-8, 4-5, 3-6, 2-7).
Reitinginėse varžybose (501) pogrupiu etape vyrai ir moterys žaidžia iki 3 laimėtų legų, atkrintamųjų etape iki 4 laimėtų, finalas – 5 laimėtų.
Žaidimo pradžia – metimu į centrą. Pataikius į „žalią“ (25) ar „raudoną“(50), ištraukti būtina, jei ir antrasis žaidėjas pataikė ten pat, metama iš naujo, eiliškumas pasikeičia. Jei strėlytė neįsmigo, metama kol įsmigs. Kai žaidžiama pogrupiuose, pirmi numeriai (priklausomai nuo pogrupių 8,16,20,24 vyrai ir 4,6,8 moterys) pogrupiuose rikiuojami pagal Lietuvos reitingą. Į tolimesnį etapą turi patekti ne mažiau kaip po 2 geriausius iš pogrupio. Rekomenduojamas žaidėjų skaičius pogrupiuose – 3-4.
Reikalavimai dalyviams
1. APRANGA. LT reitinginių varžybų dalyviams atkrintamųjų metu, pusfinaliuose ir finaluose draudžiama dėvėti sportines kelnes, džinsus, velvetus, šortus, avėti šlepetėmis. Tvarkinga apranga ir avalynė visų varžybų metu – privaloma.
2. ALKOHOLIS. Žaidimo metu ir žaidimo erdvėje alkoholio vartoti negalima. Iš pradžių žaidėjas įspėjamas, o už pakartotinį šios taisyklės nepaisymą, žaidėjas diskvalifikuojamas.
3. ELGESYS. Varžybų dalyviams draudžiama piktybiškai trukdyti kitiems dalyviams, organizatoriams, įžeidinėti dalyvius, žiūrovus, organizatorius. Privaloma vykdyti vyr. teisėjo nurodymus. Metimo metu privalu laikytis tylos. Iš pradžių dalyvis įspėjamas, o už pakartotinį šios taisyklės nepaisymą, žaidėjas diskvalifikuojamas, o žiūrovas palydimas iš varžybų vietos.
4. TEISĖJAVIMAS. Už varžybų dalyvių pareigų nevykdymą – neteisėjavimą (jei pats negalėjo, nenorėjo teisėjauti ir nesurado, kas jį pakeis), dalyviui skiriama 10Eur bauda, kuri išieškoma iš klubo, kuriame jis licencijuotas.
Pralaimėjęs susitikimą žaidėjas privalo skaičiuoti sekančiose rungtynėse arba kitose, kur paskirs vyr. teisėjas. Teisėjui draudžiama atsisukti į žaidėją metimo metu. Žaidėjui prašant, teisėjas privalo pasakyti į kokį sektorių žaidėjas pataikė, kiek taškų surinko arba kiek taškų liko.
TEISĖJUI SUKLYDUS skaičiuojant taškų skirtumą: jei po to suskaičiuotos dvi ir daugiau serijos – rezultatas paliekamas (varžovams sutikus galima perskaičiuoti), jeigu uždarė – pergalė įskaityta. Jei žaidėjas uždaro ne tą skaičių, kurio reikia ir teisėjas tai užskaito kaip pergalę, varžovas turi pareikalauti perskaičiuoti metimo rezultatą ir, paaiškėjus klaidai, žaidėjai tęsia žaidimą (pvz. jei liko 65, o uždarė 55 dviem strėlėm, dvi strėlės grąžinamos į buvusias vietas ir žaidėjas gali bandyti uždaryti likusį 10, jei jau buvo panaudotos trys strėlės, vadinasi jam liko 10).
5. DALYVAVIMAS APDOVANOJIMO CEREMONIJOJE. 1-5 vietas užėmusieji privalo dalyvauti apdovanojimuose (kitaip neteks piniginio ir kt. prizų), kitų prizininkų dalyvavimas – pageidautinas.
6. PAGARBA VARŽOVUI. Prieš kiekvienas rungtynes ir po jų pageidaujama paduoti ranką varžovui, nors jis tuo metu ir didžiausias tavo priešas.
7. GĖRIMAI PRIE TAIKINIO. Prie taikinio (žaidimo erdvėje) žaidėjas su savimi gali turėti tik geriamojo vandens. Vanduo privalo būti skaidrioje laikymo taroje (termosai, ne skaidrios gertuvės NEGALIMOS).