Jaunimo lyga 2024

2024 metais Lietuvos „Darts“ sporto federacijoje pradeda organizuoti naują projektą „Jaunimo lyga 2024“. Šis projektas išskirtinis, kadangi jame gali varžytis visi jaunieji smiginio žaidėjai, kuriems yra iki 18 metų iš visos Lietuvos.

Varžybos bus vykdomos individualios (mergaitės ir berniukai atskirai) ir žaidžiamas klasikinis „501“ su „dviguba pabaiga“ smiginio formatas.

„Jaunimo lyga 2024“ laikotarpis: 2024.04.01 – 2024.12.12 . Varžybos bus suskirstytos į etapus, kurių kiekvienam nustatyta data ir numatyta vieta.

Visiems dalyviams „Jaunimo lyga 2024“ etapai yra nemokami, o kiekvieno etapo geriausi žaidėjai apdovanojami medaliais. Po kiekvieno etapo už užimtas vietas dalyviai gaus Lietuvos jaunimo smiginio reitingo taškų.

Žemiau rasite visą reikalingą „Jaunimo lyga 2024“ informaciją.

Varžybų reglamentas

LIETUVOS „DARTS“ SPORTO FEDERACIJOS JAUNIMO REITINGINIŲ VARŽYBŲ

REGLAMENTAS

Varžybas organizuoja: Lietuvos „DARTS“ sporto federacija (toliau LDSF) kartu su LDSF nariais (oficialiais smiginio klubais).

Varžybų vieta: Varžybos vykdomos LDSF narių klubuose, treniruočių patalpose arba kitose vietose, kurias pagal numatytą tvarkaraštį pasirenka varžybų etapą organizuojantis klubas.

Varžybų data ir laikas: Varžybos bus skirstomos į etapus. Varžybų etapų laikotarpis 2024.04.01 – 2024.12.12. Apie etapų datą, laiką bus skelbiama Lietuvos „Darts“ sporto federacijos tinklalapyje (www.dartsfederacija.lt), skiltyje „JAUNIMO LYGA“. Etapų tvarkaraštis sudaromas pagal iš anksto sudarytą varžybų kalendorių.

Dalyvių registracija: Dalyviai registruojasi internetiniame puslapyje (www.dartsfederacija.lt ), skiltyje JAUNIMO LYGA arba nurodytu el.pašto adresu prie to etapo informacijos. Registracija pradedama ne mažiau kaip 2 savaitės iki varžybų dienos, o baigiama dieną prieš varžybas (penktadienį).

Reikalavimai dalyviams: Varžybose gali dalyvauti visi Lietuvos piliečiai iki 18 metų. Atvykus į varžybų vietą organizatoriams privaloma pateikti galiojanti dokumentą, kuris įrodytų dalyvio amžių. Varžybos bus organizuojamos atskirose grupėse merginoms ir vaikinams.

Starto mokestis: varžybos visiems dalyviams yra nemokamos.

Apdovanojimai: Geriausiai varžybose pasirodę sportininkai (merginos ir vaikinai) atskirai bus apdovanojami medaliais (kiekviename etape).

Varžybų formatas: Varžybose žaidžiama „501“ – individuali rungtis su „dviguba pabaiga“ (merginos ir vaikinai atskirai). Žaidimo pradžia nustatoma metimu į centrą. Pataikius į „žalią“ (25) ar „raudoną“ (50), ištraukiama strėlytė, o teisėjas užfiksuoja pataikymą. Jeigu antrasis žaidėjas pataikė ten pat, metama iš naujo, pasikeičia metimo eiliškumas. Jeigu strėlytė neįsmigo, tai metama kol įsmigs. Žaidima pradeda žaidėjas pataikęs arčiausiai centro.

Nuo 2 varžybų etapo formuojant varžybų pogrupius atsižvelgiama į Lietuvos jaunimo reitingo rezultatus (Jaunimo lygos reitingą). Geriausi žaidėjai yra išskirstomi į skirtingus pogrupius. Į tolimesnį etapą iš pogrupio patenka ne mažiau kaip du geriausią rezultatą užfiksavę žaidėjai.

Varžybų formatas ir pogrupių skaičius nusprendžiamas varžybų vietoje, atsižvelgiant į užsiregistravusių dalyvių skaičių).

Varžybos pogrupių ir atkrintamųjų ratuose iki finalo vyksta iki 3 laimėtų leg‘ų. Varžybų finalas žaidžiamas iki 4 laimėtų leg‘ų.

Teisėjavimas: kiekvienas dalyvis kartu yra ir teisėjas. Teisėjauja tame pačiame pogrupyje žaidžiantys, laisvi žaidėjai, arba jeigu yra tokia galimybė varžybas organizuojančio klubo nariai. Apie tai detaliau bus papasakota varžybų (kiekvieno etapo) atidarymo ceremonijoje.

Reitingo taškai: Po kiekvieno etapo už užimtas vietas dalyviai gaus reitingo taškų, kurie bus skirstomi taip: 1 vieta – 40, 2 vieta – 20, 3 vieta – 10, 5-8vietos – 7, 9-12 vietos – 4, 13-16 vietos – 2 ir visos likusios – 1 taškas.

Papildoma nauda: pasibaigus varžybų laikotarpiui geriausi žaidėjai turės galimybę sudalyvauti Lietuvos „Darts“ sporto federacijos organizuojamose „LIETUVOS MASTERS 2025“ varžybose. Detaliau apie šią galimybę bus paskelbta federacijos tinklalapyje, „JAUNIMO LYGA“ skiltyje.

Detalesnė informacija: www.dartsfederacija.lt
Reglamentas atsisiuntimui

Kontaktiniai turnyro asmenys:

Jaunimo lygos reitingas

Po kiekvieno etapo už užimtas vietas dalyviai gaus reitingo taškų, kurie bus skirstomi taip: 1 vieta – 40, 2 vieta – 20, 3 vieta – 10, 5-8vietos – 7, 9-12 vietos – 4, 13-16 vietos – 2 ir visos likusios – 1 taškas.

Jaunimo lygos reitingas atnaujintas 2024.06.02

I etapas – 2024.04.14 – Vievis – REZULTATAI

Data: 2024 m. balandžio 14 d. (sekmadienis).

Varžybų vieta: Restoranas „Green town“, Kauno g. 93, Vievis.

I etapo organizatoriai: Smiginio klubas „Elektrėnų DUBLIS“, Lietuvos „Darts“ sporto federacija.

Registracija ir Dalyviai

REZULTATAI:

Mergaitės (11):
1 vieta – Milda Zdanauskaitė (Kaunas)
2 vieta – Milena Dziatlovska (Zujūnai)
3 vieta – Dovilė Bočarova (Zujūnai) ir Viktorija Stacevič (Zujūnai)

Berniukai (5):
1 vieta – Laurynas Krilavičius (Elektrėnai)
2 vieta – Benas Sniečkus (Gelgaudiškis)
3 vieta – Danielius Gedutis (Elektrėnai) ir Kevinas Černiauskas (Elektrėnai)

II etapas – 2024.05.12 – Kaunas – REZULTATAI

Data: 2024 m. gegužės 12 d. (sekmadienis).

Varžybų vieta: Raudondvario pl. 101H, Kaunas

II etapo organizatoriai: Smiginio klubas „SMIGINIS LT“, Lietuvos „Darts“ sporto federacija.

II ETAPO DALYVIAI

REZULTATAI:

Mergaitės (5):
1 vieta – Milda Zdanauskaitė (Kaunas)
2 vieta – Elita Butrimavičiūtė (Elektrėnai)
3 vieta – Justė Kvedaravičiūtė (Kėdainiai) ir Deina Lukoševičiūtė (Kėdainiai)

Berniukai (12):
1 vieta – Mykolas Kapustas (Kaunas)
2 vieta – Benas Sniečkus (Gelgaudiškis)
3 vieta – Laurynas Krilavičius (Elektrėnai) ir Kajus Kušlevičius (Gelgaudiškis)

Varžybų lentelės: II etapo lentelės

III etapas – 2024.06.01 – Vilnius – REZULTATAI

Data: 2024 m. birželio 1 d. (šeštadienis).

Varžybų vieta: sporto klubo „SPARTA“ erdvė. Adresas: Šv. Stepono g. 5, Vilnius (įėjus į pastatą leistis į rūsį).

III etapo organizatoriai: Smiginio klubas „SPARTA“, Lietuvos „Darts“ sporto federacija.

III ETAPO DALYVIAI

REZULTATAI:

Mergaitės (5):
1 vieta – Milda Zdanauskaitė (Kaunas)
2 vieta – Elita Butrimavičiūtė (Elektrėnai)
3 vieta – Milena Dziatlovska (Zujūnai) ir Viktorija Zigmand (Zujūnai)

Berniukai (7):
1 vieta – Kajus Kušlevičius (Gelgaudiškis)
2 vieta – Benas Sniečkus (Gelgaudiškis)
3 vieta – Laurynas Krilavičius (Elektrėnai) ir Mykolas Kapustas (Kaunas)

IV etapas – 2024.09.07 – Šilalė

Informacija artimiausiu metu.

V etapas – 2024.10.05 – Kretinga

Informacija artimiausiu metu.

VI etapas – 2024.11.16 – Alytus

Informacija artimiausiu metu.

VII etapas – 2024.12.01

Informacija artimiausiu metu.

X