Tilžės Taurė 2019

Dar vienas savaitgalis prie margaspalvių darts taikinių.

Šį savaitgalį Šiauliuose vyko Tilžės taurės 2019 turnyras.
Tai buvo šventė ir atsisveikinimas su ilgus metus darts bendruomenei neatskiriama varžybų organizavimo vieta tapusia LPC Tilžė patalpomis. Didelis dėkui LPC Tilžė vadovei ir savininkams už ilgametį mūsų sporto šakos rėmimą.

Dabar apie varžybas.
Susirinko 18 žaidėjų moterų grupėje ir 70 žaidėjų vyrų grupėje. Jaunimo varžybose dalyvavo 5 žaidėjai. Sulaukėme svečių iš visos Lietuvos klubų, taip pat Latvijos ir Rusijos federacijos bei Baltarusijos.
Moterys tradiciškai burtų keliu pasiskirstė į 4 pogrupius. Po 2 stipriausias žaidėjas pateko į atkrintamąsias varžybas.
Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape vyko labai lygios kovos. Dvi iš jų pasibaigė rezultatu 4-3 ir dvi 4-2. Į pusfinalius pateko Irena Bauze ( 4-3 nugalėjo Korneliją Lušaitę ) ir Irina Ivanova ( 4-3 nugalėjo Astą Juknienę ). Sandra Rimkevičiūtė nugalėjo Sandrą Jasutytę 4-2. Tokiu pat rezultatu ( 4-2 ) Algina Juknaitė įveikė Kristiną Mickus.
Pusfinalyje Irena Bauze 4-1 pralaimėjo Irinai Ivanovai, o Sandra Rimkevičiūtė 4-0 nusileido Alginai Juknaitei.
Finale Algina 5-2 nugalėjo Iriną Ivanovą ir iškovojo Tilžės taurės 2019 čempionės titulą.

Vyrai turėjo 16 pogrupių iš kurių 32 pateko į atkrintamąsias varžybas. Kovos pogrupiuose vyko įtemptai. Patekimą į atkrintamąsias kai kuriais atvejais lėmė 1 laimėtas ar pralaimėtas legas. Ir ne viename pogrupyje pagal reitingus aukštesnę vietą užėmęs žaidėjas sugebėjo užimti pirmą vietą savo grupėje.
Tokios rokiruotės pogrupyje lėmė, kad Kristuos Mickus ir Mindaugas Barauskas susitiko toli nuo finalinių kovų. Mindaugas nusileido Kristupui 4-2.
Puikiai sekėsi svečiui iš Baltarusijos ( Sergej Popov ). Tik kovoje dėl patekimo į pusfinalį jis pralaimėjo Aigarui Strėliui ( Latvija ).
Pusfinaliai: Arūnas Čiplys – Kristups Mickus ( 4-2 laimėjo Arūnas ), Ugnius Jankūnas – Aigars Strelis ( 4-2 laimėjo Aigars ).
Finale susitiko Lietuvos atstovas Arūnas Čiplys ir Latvijos atstovas Aigars Strėlis. Po gražios kovos pergalę šventė Arūnas ( 5-3 ).

Jaunimo grupės nugalėtoja Milda Zdanauskaitė.
Paguodos turnyro nugalėtojais tapo Eglė Galdikaitė ir Edgaras Pigulevičius.

Tai tokios mūsų atsisveikinimo su Tilže varžybos. Dėkoju visiems dalyvavusiems. Iki susitikimo prie margaspalvių darts taikinių.

5. Tomas Sperauskas (SmiginisLT)
5. Mindaugas Barauskas (Stadionas)